Šahovski klub Kolubara

Lazarevac

osnovan 1957
Učlanite se u klub ili upišite u našu školu šaha

Lepota šahovskog poteza nije u njegovom izgledu, već u misli koja stoji iza njega (Nimcović)

Prvi tim

Prvotimci šah kluba Kolubare aktivno se takmiče u prvoj beogradskoj ligi. Sa ponosom ističemo da su svi takmičari amateri iz Lazarevca ili okoline ili su zaposleni u RB Kolubara..

  • Kup Beograda

    Svakog proleća održava se ekipno takmičenje beogrdskih klubova po kup sistemu (na ispadanje). To je idealna prilika kada najbolji predstavnici naše škole šaha proveravaju svoje znnje

  • Tracicionalini vikend turnir Sv,Prokopije

    ŠK Kolubara redovno organizuje tradicionalne vikend turnire povodom dana rudara Sv Prokopije. Ovi turniri se oficijalno nazivaju Kokanov memorijal u čast velikog šahiste, pedagoga i dugogodišnjeg predvodnika kluba FM Kokanović Radenka Prisutvo članova kluba i omladinaca Kolubare smatra se kao velika čast i zadovoljstvo kao i velika prilika da pripadnici naše škole šaha ukrste koplja sa igračima iz cele Srbije

  • Ligaško takmičenje

    Ligaška takmičenja odigravaju se u jesenjem delu. Naša strategija je okupljanje zaljubljenika u drevnu igrau sa teritorije opštine kao i radnika JP EPS - Kolubara- i njihovo aktivno učestvovanje u takmičenja pa i ovo. Takođe najbolji omladinici iz naše škole šaha, dobijaju pravo da se oprobaju rame uz rame sa prvotimcima.

  • Prvenstvo kluba

    Prvenstvo kluba održava se najčešće održavaju krajem godine, kada se završe sve redovne aktivnosti

prvi tim

Željko
Željko Đurovac
kategorija : I
stil igre : Poziciono (Lasker)
Vladan
Vladan Petrović
kategorija : I
stil igre : Poziciono kombinatorni (Keres)
Zoran
Zoran Jovanović
kategorija : I
stil igre : poziciono (Ruska škola - Smislov)
Dragan
Dragan Šijan
kategorija : II
stil igre : Poziciono (Petrosjan)
Radenko
Radenko Gavrilović
kategorija : II
stil igre : Kombinacioni (Talj, Ragozin)
Luka
Luka Radovanović
kategorija : III
stil igre : Poziciono (Capablanca)
Zoran
Zoran Mijatović
kategorija : III
stil igre : Kombinatorika
Angelina
Angelina Filipović
kategorija : III
stil igre : Becka skola saha (Slehter, Marco)
Saša
Saša Radivojević
kategorija : III
stil igre : Poziciono -ruska škola
Nikola
Nikola Đinđić
kategorija : III
stil igre : Poziciono
Jovan
Jovan Pavićević
kategorija : III
stil igre : Uglavnom poziciono (Botvinik)
Dimitrije
Dimitrije Sandić
kategorija : III
stil igre : u izgradnji
Jovana
Jovana Pavićević
kategorija : III
stil igre : Strogo pozicioni
Dimitrije
Dimitrije Matijević
kategorija : III
stil igre : Hipermoderan (Reti)
Luka
Luka Ilić
kategorija : III
stil igre : u izgradnji
Igor
Igor Janković
kategorija : III
stil igre : Kombinovano (Aljehin)
Vladimir
Vladimir Pantelić
kategorija : III
stil igre : u izgradnji
Milan
Milan Jovanović
kategorija : IV
stil igre : Kombinatorika (Fiser)
Živorad
Živorad Jovanović
kategorija : IV
stil igre : nepoznat
Dejan
Dejan Arsenijević
kategorija : MK
stil igre : Kombinacioni (Karuana Fisher Kasparov)
Srećko
Srećko Radovanović
kategorija : MK
stil igre : Ruska škola (Kere Smislov Talj)
Milan
Milan Stefanović
kategorija : MK
stil igre : Oštar napadacki (Morozevich)
Stevica
Stevica Milić
kategorija : MK
stil igre : Kombinovan (Fiser, Talj)
Drobilo
Drobilo Kokanović
kategorija : MK
stil igre : Hipermodernisti?ki (Nimcovi?ev Reti)
Momir
Momir Ninković
kategorija : MK
stil igre : kombinacioni (Aljhin - Talj)
Miroslav
Miroslav Mitić
kategorija : MK
stil igre : Dogmatski (Taras, Stajnic)
Snežana
Snežana Miliić
kategorija : MK
stil igre : Kombinatorika (Andersen)
Draško
Draško Čitaković
kategorija : MK
stil igre : Strogo poziciono (Karpov)

Kalendar takmičenja za 2019

26.01.2019.

Svetosavski turnir Tradicionalni kadetski turnir
  • U čast školske slave Sv.Save
  • Vikend turnir za igrače do 18 godina

03.02.2019.

Školska prvenstva u skladu sa kalendarom takmicenja ŠSB
  • Ekipno prvenstvo osnovnih škola
  • Pojedinačno prvenstvo osnovaca i srenjoškolaca

27.07.2019.

Vikend turnri Kokanov memorijal 5
  • Tradicinalni vikend turnir povodom dana rudara
  • tempo igre 15 min/igraču 9 koma

05.09. -04.11.2019

Logaško takmičenje Takmičenje u okviru beogradske lige
  • Ekipno prvensto klubova II beogradske lige
  • 9 kola po sistemu domaćin - gost

10.12.2019.

Omladinsko prvenstvo OMLADINSKO PRVENSTVO LAZAREVCA
  • Omladinsko prvensto pojedinačno
  • tempo igre 15 min/igraču 9 koma